Očkování

     V našich ambulancích očkujeme nejčastěji proti klíšťové encefalitidě, tetanu (možnost aplikovat i kombinovanou vakcínu proti záškrtu, tetanu & černému kašli), žloutence typu A i B, sezónní chřipce, pneumokokovým infekcím, rakovině děložního čípku, meningokoku a proti tyfu. V případě zájmu o jiná, níže neuvedená, očkování se nás neváhejte rovněž obrátit, vhodná předchozí telefonická domluva.
 
Očkování proti klíšťové encefalitidě 
Nezapomínejte ani teď na ochranu před klíšťovou encefalitidou! V naší ambulanci očkujeme očkovací vakcínou FSME-IMMUN. Základní očkovací schéma se skládá ze 3 dávek. 1. dávka ve zvolený den 2. dávka za 1-3 měsíce a 3. dávka za 5-12 měsíců od první aplikace. Další přeočkování se provádí za 3 roky a následné přeočkování každých 5 let.
 
Očkování proti tetanu
Je v České republice součástí povinného očkování a je plně hrazeno zdravotní pojišťovnou. Pravidelné přeočkování je vhodné provádět každých 10–15 let. V naší ambulanci nabízíme i kombinovanou vakcínu proti záškrtu, tetanu & černému kašli, na kterou zdravotní pojišťovny částečně přispívají.
 
Očkování proti žloutence typu A i B
 
Očkování proti chřipce
Osobám starších 65 let toto očkování plně hradí zdravotní pojišťovna.  
 
Očkování proti pneumokokovým nákazám
Pneumokoky, nejčastější původci zápalů plic, pohrudnice, zánětů dutin, středouší, mozkových blan, kloubů, srdečních chlopní. Pacientům starších 65 let toto očkování plně hradí zdravotní pojišťovna.
 
Očkování proti rakovině děložního čípku
 
Cestovatelská očkování 
 
Očkování proti COVID-19